გეოგრაფი | ასისტენტ-პროფესორი | გეომატიკის სპეციალისტი
გიორგი კირკიტაძე არის ასისტენტ-პროფესორი ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის გეომატიკის დეპარტამენტში და პროფესორი SDSU Georgia-ში. GIS-ისა და აერო ფოტოგრამმეტრიის სფეროში გამოცდილებით, მისი საქმიანობა ფოკუსირებულია გეომატიკის მოწინავე ტექნოლოგიების გამოყენებაზე სამშენებლო, გეომეცნიერების, არქეოლოგიისა და ეკოლოგიის მიმართულებით.
გიორგიმ ხელმძღვანელობა გაუწია არაერთ პრაქტიკულ ექსპედიციას და სეზონურ სკოლას, სადაც ჩატარდა პროექტები მეწყერების მონიტორინგის, ტბების ბათიმეტრიის, გეოარქეოლოგიისა და გეო-სივრცული ანალიზის მიმართულებით. მისი კვლევითი ინტერესები ასევე მოიცავს გარემოსდაცვით ინჟინერიას და დრონების ინოვაციურ გამოყენებას ციფრულ აერო ფოტოგრამმეტრიაში.
ის აქტიურად მონაწილეობს სამოქალაქო ინჟინერიისა და გეომეცნიერების სტუდენტების სწავლებაში. გიორგი ქმნის ინოვაციურ კურსებსა და ვორქშოფებს, რომლებიც ეხმარება სტუდენტებს ტექნიკური უნარების გაუმჯობესებასა და გეომატიკის სიღრმისეულ გააზრებაში.

Geographer | Assistant Professor | Geomatics Specialist
Giorgi Kirkitadze is an assistant professor in the Geomatic Department at Ilia State University and a professor at SDSU Georgia. With expertise in GIS and aerial photogrammetry, his work focuses on applying advanced geomatics technologies across construction, geosciences, archaeology, and ecology.
Giorgi has led numerous practical expeditions and seasonal schools, conducting projects on landslide monitoring, lake bathymetry, geo-archaeology, and geospatial analysis. His research interests also extend to environmental engineering and the innovative use of drones for digital aerial photogrammetry.
He is committed to teaching and mentoring civil engineering and geoscience students, designing engaging courses and workshops to enhance their technical skills and deepen their understanding of geomatics.