სდსუ საქართველო ერთობლივ დასაქმების ფორუმს გამართავს
სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი საქართველო იწვევს კერძო და საჯარო ორგანიზაციებს პირველ ერთობლივ დასაქმების ფორუმზე პარტნიორი უნივერსიტეტების: თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის და საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის სტუდენტების მონაწილეობით. ღონისძიების მიზანია ერთმანეთს დააკავშიროს დამსაქმებლები და სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტის და პარტნიორი უნივერსიტეტების საერთაშორისო აკრედიტაციის მქონე პროგრამების წარმატებული სტუდენტები, დასაქმებისა და სტაჟირების შესაძლებლობისათვის.
რატომ ABET აკრედიტებული პროგრამების სტუდენტები?
ABET აკრედიტაცია არის განათლების ხარისხის საერთაშორისოდ აღიარებული სტანდარტი ინჟინერიასა და ტექნოლოგიაში. ABET აკრედიტაცია მიენიჭება საგანმანათლებლო პროგრამას, რომელიც აკმაყოფილებს გლობალურ პრაქტიკებს და ხარისხის სტანდარტებს იმ პროფესიაში, რომლისთვისაც პროგრამა ამზადებს სტუდენტებს.
ABET აკრედიტებული პროგრამის კურსდამთავრებულებს აქვთ მყარი საგანმანათლებლო საფუძველი და ისინი წარმატებულად მოღვაწეობენ გამოყენებითი და საბუნებისმეტყველო მეცნიერების, გამოთვლითი, ინჟინერიის და საინჟინრო ტექნოლოგიების სფეროებში. ABET აკრედიტებული პროგრამების კურსდამთავრებულებისთვის ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესი უპირატესობაა საერთაშორისო ბაზარზე დასაქმების შესაძლებლობა.
ერთობლივ დასაქმების ფორუმზე მონაწილე სტუდენტები ABET პროგრამების და უნივერსიტეტების მიხედვით:
• ელექტრული ინჟინერიასდსუ საქართველო, თსუ, ილიაუნი, სტუ
• კომპიუტერული ინჟინერია - სდსუ საქართველო, თსუ, ილიაუნი, სტუ
• კომპიუტერული მეცნიერება - თსუ, ილიაუნი, სტუ
• სამოქალაქო ინჟინერიასდსუ საქართველო, ილიაუნი, სტუ
• ქიმია/ბიოქიმია სდსუ საქართველო, თსუ, სტუ (ბიოსამედიცინო ინჟინერია)
სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი საქართველოს სტუდენტები
სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტს საქართველოში ჰყავს უნიკალური უნარებისა და გამოცდილების მქონდე სტუდენტები. ჩვენს სტუდენტებს შორის არიან:
• ეროვნულ გამოცდებზე ყველაზე მაღალქულიანი სტუდენტები;
• ახალგაზრდა გამომგონებლები და ინოვატორები, რომლებიც უკვე ახორციელებენ არაერთ ინოვაციურ საავტორო პროექტს;
• ადგილობრივი და საერთაშორისო სამეცნიერო და ტექნოლოგიური ოლიმპიადების გამარჯვებულები;
• ინგლისური ენის მაღალ დონეზე მცოდნე ახალგაზრდები (სწავლება უნივერსიტეტში ინგლისურ ენაზეა);
• უნივერსიტეტის ზოგადი განათლების კომპონენტი სტუდენტებს უვითარებს უნარებს, რომელიც აუცილებელია თანამედროვე შრომის ბაზარზე წარმატებისთვის.
ფორუმზე რეგისტრაცია
გამოფენაზე რეგისტრაცია უფასოა. რეგისტრაციის ბოლო ვადაა 2022 წლის 20 ოქტომბერი.
დაინტერესებულ ორგანიზაციებს ვთხოვთ გაიარონ ელექტრონული რეგისტრაცია ბმულზე: https://forms.gle/zKs1Bk2FPw76C4Uq8
დასაქმების გამოფენაზე რეგისტრირებული ყველა კომპანიისთვის უზრუნველყოფილი იქნება:
• ადგილი გამოფენაზე: მაგიდა, ორი სკამი და კომპანიის ბანერის/შტენდერის ადგილი
• კომპანიის შესახებ ინფორმაცია განთავსდება გამოფენის კატალოგში და გავრცელდება სტუდენტებს შორის
დამატებითი კითხვების შემთხვევაში დაუკავშირდით სან დიეგო სახელმწიფო უნივერსიტეტი საქართველოს კორპორატიული ურთიერთობების მენეჯერს, ანა შახნაზაროვას: [email protected]

SDSU Georgia Will Organize a Joint Job Fair with Partner Universities
San Diego State University Georgia is pleased to invite Public and Private Companies for the first Joint Job fair with participation of our partner Universities: Tbilisi State University, Ilia State University, and Georgian Technical University. The key purpose of this event is to connect qualified employers with students graduating from internationally accredited programs through internship and job opportunities.
This year companies will be able to meet and recruit SDSU Georgia, TSU, ISU, and GTU undergraduates from ABET programs.
Why choose ABET-accredited program graduates for future employment?
ABET accreditation provides assurance that a college or university program meets the quality standards of the profession for which that program prepares graduates.
ABET accreditation assures the confidence that a collegiate program has met the standards essential to prepare graduates to enter critical STEM fields in the global workforce. Graduates from an ABET-accredited program have a solid educational foundation and can lead the way in innovation, emerging technologies, and in anticipating the welfare and safety needs of the public.
One of the most important benefits of ABET-accredited programs is that graduates can employ their talents internationally.
ABET program undergraduates participating in the Joint Job Fair
ABET program bachelor students from each university:
• Electrical Engineering – SDSU G, TSU, ISU, GTU
• Computer Engineering - SDSU G, TSU, ISU, GTU
• Computer Science - TSU, ISU, GTU
• Civil Engineering – SDSU G, ISU, GTU
• Chemistry/Biochemistry – SDSU G, TSU, GTU (Biomedical Engineering)
SDSU Georgia Students
San Diego State University Georgia students are equipped with a diverse range of unique skills and qualifications, including:
• Top scoring students on NAEC exams (National Exams)
• Young entrepreneurs and innovators who have brought various technology projects to life
• Winners of local and international Olympiads in math, science, and technology
• Students with strong English skills (as all classes are taught in English)
• SDSU’s General Education curriculum equips students with skills necessary for success in a contemporary job market.
Registration Information
Registration is free! The deadline for registration is October 20th, 2022. As recruiting spaces are limited, please make sure you book your space timely.
All interested companies/organizations are asked to complete a quick online registration by visiting the link:  https://forms.gle/zKs1Bk2FPw76C4Uq8