სდსუ-მ პარტნიორი უნივერსიტეტების მონაწილეობით დასაქმების მეორე ერთობლივი გამოფენა გამართა
27 აპრილს, სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტმა საქართველოში რიგით მეორე ერთობლივი დასაქმების ფორუმი გამართა, პარტნიორი უნივერსიტეტების: თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის და საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის მონაწილეობით. ღონისძიების მიზანია ერთმანეთს დააკავშიროს დამსაქმებლები და სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტის და პარტნიორი უნივერსიტეტების საერთაშორისო აკრედიტაციის მქონე პროგრამების წარმატებული სტუდენტები, დასაქმებისა და სტაჟირების შესაძლებლობებისათვის.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი, დოქტორი გიორგი ამილახვარი, სამი პარტნიორი უნივერსიტეტის რექტორი, ათასწლეულის ფონდის აღმასრულებელი დირექტორი, მაგდა მაღრაძე, საერთაშორისო ABET აკრედიტაციის ექსპერტი, ჯო თერნერი და სხვა საპატიო სტუმრები. ღონისძიებაში მონაწილეობა მიიღო 40-ზე მეტმა კომპანიამ და 100-ზე მეტმა სტუდენტმა.
2 ივნისს, მეხუთე, ყოველწლიური ქეფსთოუნ (სადიპლომო) პროექტების გამოფენაც პარტნიორ უნივერსიტეტებთან ერთად გაიმართა. წელს, სდსუ საქართველოს კურსდამთავრებულების გარდა, გამოფენაში მონაწილეობა მიიღეს პარტნიორი უნივერისიტეტების საერთაშორისო აკრედიტაციის მქონე და კანდიდატი პროგრამების სტუდენტებმაც. გამოფენას დაესწრენენ და პროექტები დაათვალიერეს სდსუ საქართველოს პარტნიორებმა და სდსუ-ს აკადემიურმა დელეგაციამ, პრეზიდენტ ადელა დე ლა ტორეს მონაწილეობით.

Second Joint Job Fair Held with SDSU, TSU, ISU, and GTU Seniors
On April 27, SDSU Georgia held the second Joint Job Fair in partnership with Tbilisi State University, Ilia State University, and Georgian Technical University. The event aimed to connect employers with students, studying in internationally accredited programs for internship and employment opportunities.
The event was attended by the Minister of Education and Science of Georgia, Dr. Giorgi Amilakhvari, rectors of the three partner universities, CEO of Millennium Foundation, Magda Magradze, ABET international accreditation expert, Dr. Joe Turner, and other distinguished guests. More than 40 companies and 100 students participated in the event.
On June 2, the 5th annual Capstone and Senior Design Projects Showcase was also held jointly. This year, in addition to SDSU Georgia seniors, ABET Accredited and ABET Track Capstone teams from partner universities joined the showcase. The event was attended by the stakeholders and supporters of SDSU Georgia, representatives from the partner universities, and the academic delegation from SDSU, headed by President Adela de la Torre.