ABET საერთაშორისო აკრედიტაცია კიდევ ორ პროგრამას მიენიჭა
ვულოცავთ სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი საქართველოს პარტნიორ უნივერსიტეტებს - საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტსა და ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტს -ბიოსამედიცინოინჟინერიისა (სტუ) და კომპიუტერული ინჟინერიის (ისუ) საბაკალავრო პროგრამებისთვის საერთაშორისო ABET აკრედიტაციის მინიჭებას. ეს არის მნიშვნელოვანი მიღწევა, რომელიც ასახავს განათლების მაღალ ხარისხსა და აღნიშნული პროგრამების საერთაშორისოდ აღიარებას.
ABET აკრედიტაცია არის განათლების სისტემაში საუკეთესო პრაქტიკების დანერგვისა და უწყვეტი განვითარებისადმი სწრაფვის დადასტურება. დასახელებული პროგრამები აკმაყოფილებენ STEM განათლების გლობალურ სტანდარტებს, რაც თავის მხრივ ზრდის და აფართოებს სტუდენტებისთვის შესაძლებლობების არეალს და ახალისებს ამ სფეროებში სრულყოფილებისკენ სწრაფვას.
ჩვენ ამაყნი ვართ, განვაცხადოთ რომ სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი გააგრძელებს საქართველოში პარტნიორი უნივერისტეტების მხარდაჭერას, რათა მათ შეინარჩუნონ პროგრამული სტანდარტები და მომავალში სხვა პროგრამებისთვის მოიპოვონ საერთაშორისო აკრედიტაცია.
ასევე, ვულოცავთ თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტს, რომლის ინგლისურენოვან ქიმიის საბაკალავრო პროგრამას ამერიკის ქიმიური საზოგადოების (ACS) აღიარება მიენიჭა. დამატებით აღსანიშნავია, რომ თსუ-ს ორ პროგრამას (კომპიუტერული მეცნიერება და ელექტრული და ელექტრონული ინჟინერია) უკვე მოპოვებული აქვს ABET საერთაშორისო აკრედიტაცია.
დაელოდეთ მეტ სიახლეებს საქართველოში სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტის მიმდინარე საგანმანათლებლო პროექტის შესახებ. ჩვენ მივისწრაფვით საგანმანათლებლო სრულყოფილებისაკენ და ხელს ვუწყობთ STEM განათლებაში საერთაშორსიო სტანდარტების დანერგვას.

Two programs of GTU and ISU received ABET accreditation
Congratulations to SDSU’s partner universities Georgian Technical University and Ilia State University on obtaining ABET accreditation for their Biomedical Engineering (GTU) and Computer Engineering (ISU) bachelor’s programs. This is a significant achievement that reflects the commitment to high-quality education and international recognition of these programs.
ABET accreditation is a testament to the dedication to best practices in education and a commitment to continuous improvement. These accredited programs now meet global standards for STEM education, enhancing opportunities for students and promoting excellence in these fields.
We are proud to announce that San Diego State University will continue to support our Partner Universities in Georgi
Additionally, a big congratulations to Tbilisi State University for not only having ABET accreditation for two of its programs (Computer Science and Electrical and Electronics Engineering), but also being recently granted American Chemical Society Certification for its English language chemistry program. This recognition underscores the university’s commitment to excellence in the field of chemistry.
Stay tuned for more exciting updates on SDSU’s ongoing educational project in Georgia. We are dedicated to fostering educational excellence and promoting international standards in STEM education.